Abbit, Kim
Child Nutrition Worker
Adams, Anna
Teacher, SPED
Ahrens, Mark
Teacher, Computer Science
Aldridge, Charles
Teacher, CATE, Media Technology
Allen, Rick
Teacher, Coach
Anderson, Julius
Assistant Principal
Anderson, Connie
Teacher, World Geography
Anjum, Shanta
Teacher, SPED
Asher, Melinda
Teacher, Business
Autrey, Samantha
Teacher, SPED
Badgett, Anita
Teacher, English
Bailey, Kendolyn
Behavior Support Specialist
Bailey, Bre'Anna
Teacher, Criminal Justice
Baker, Amy
Teacher, Science
Beard, James
Building Maintenance, Manager
Beasley, Rhonda
Child Nutrition Worker
Bennett, Steve
Assistant Band Director
Berrios, Jan
Teacher, Spanish
Berry, Vickie
Student Attendance Specialist
Bickham, Jake
Teacher, Social Studies
Birdsong, Kim
Diagnostician
Bradford, Kim
Special Assignment Aide, SPED
Bridges, Ashleigh
Teacher, SPED ELA
Bridges, Forestt
Athletic Trainer
Brown, Debbie
Teacher, SPED ELA
Brush, Stephanie
Teacher, English
Brush, Gregory
Teacher, Business Education
Bullock, Tessie
Teacher, Science
Bulter, Virginia
Building Maintenance
Cambindo, Hamilton
Teacher, Spanish
Cannon, Regina
Building Maintenance, Trial Lead
Chrisp, Linda
Building Maintenance
Cleveland, Carol
Building Maintenance
Cloud, Hillary
Teacher, PE Coach, Girls' Soccer Coach
Colton-Fowler, Jennifer
Teacher, Choir/Piano
Cooks, Jackie
Building Maintenance
Corrington, Rachelle
Teacher, Construction Trades
Crane, Meghann
Teacher, English
Crane, Michelle
Teacher, Government/Sociology
Crisp, Linda
Building Maintenance
Cross, Carol
Math Teacher, National Certified STEM Teacher
Cross, Allen
Teacher, Coach
Daniels, Pat
Coach
Davis, Hunter
Teacher, World History, STEM
Davis, Debbie
Assistant Principal for Special Populations
Davis, Dillon
Assistant Band Director
Diaz, Cathryn
Teacher, Dual Credit/Pre-Cal
Dietz, Christina
Teacher, Deaf Education
Doan, Thuy
Child Nutrition, Production Assistant
Dorsey, Amelia
Teacher, CATE, Family & Consumer Science
Duncan, Thomas
Teacher, Science
Dunn, Barbara
Child Nutrition Worker
Duson, Torrance
Building Maintenance
Elliott, Todd
Teacher, Coach
Elliott, Lane
Teacher, History, Coach
Evans, Chad
Teacher, History
Feemster, Tyson
Teacher, Art History & Painting
Ferguson, Brooke
Library Media Specialist
Flieder, Bonnie
Theater Director
Ford, Stephanie
Nursing Aide
Foster, Christopher
Teacher, World History/World Geography
Francis, Daniel
Teacher, Health Sciences
Franklin, Folasade
Child Nutrition Worker
Frazier, Anthony
Building Maintenance
Fuller, Laura
Administrative Assistant College and Career Readiness
Fyffe, Mary Jane
Bookkeeper
Galvan, Giselle
Teacher, Art
Gammon, Joseph
Teacher, Math
Gardner, Aimee
Teacher, World Geography
Garren, Marti
Administrative Secretary
Gatewood, Tishua
Administrative Secretary
George, Yolanda
Teacher, Science
Ghere-Folse, Michael
Teacher, Science
Green, Scott
Teacher, Math
Greer, Astin
Teacher, Coach
Guffey, Jennifer
Academic Advisor
Hamilton, Pam
Teacher, CATE, Marketing
Hamilton, Trey
Instructor-Building Trades
Hanna, Trent
Director, Technical Theater
Harrell, Jeremy
Teacher, Coach
Harris, Will
Assistant Principal
Hawkins, James
Teacher, Coach
Henderson, Virgie
Child Nutrition Worker
Hernandez, Alejandra
Teacher, Math
Herring, Lara
Assistant Principal
High, Jordan
Teacher, English
Hodgson, Stephanie
Special Assignment Aide, SPED
Hogue, Tara
Teacher, ESL
Holt, Lanette
Teacher, Math
Hooper, Donald
Child Nutrition Worker
Hope, Gregory
Special Assignment Aide, SPED
House, Cory
Teacher, Family Consumer Science
Hubbard, John
Teacher, World History/World Geography
Huggins, Britni
Teacher, American Sign Language
Huntze, Ryan
Golf Instructor & Head Golf Coach
Jackson, Vernon
Building Maintenance
Johnson, Trina
Case Manager
Johnson, Rhonda
Teacher, Math
Johnson, Jamie
Teacher, Coach
Jones, Keith
Teacher, Coach, Science
Jones, Ruth
Teacher, SPED
Jordan, AJ
Teacher, Coach
Keahey, Robin
Nursing Aide
Keener, Ramona
Student Attendance Aide
Kemp, Amy
Teacher, English
Kimbell, Stanley
Teacher, Coach
Kirk, Tony
Teacher, PT Dual Credit Government
Kliewer, Ernestina
Child Nutrition, Production Assistant
Kyles, Lance
Teacher, Social Studies
Landers, Colinda
Teacher, SPED
Larkins, Eric
Building Maintenance
Latham, Melissa
ASL Instructor
Lawson, Jr., Arnie
Director of Music
Lenoir, Regina
Teacher, Math
Leon, Charlotte
Assistant Principal
Lockeby, Sherrie
Math Teacher, National Certified STEM Teacher
Long, Ben
Teacher, Coach
Lott, Jo Dee
Assistant Principal
Martinez, Crystal
Registrar
Maxie, Amanda
Child Nutrition Worker
McAdoo, Dana
Counselor
McCarthy, Zak
Teacher, Head Soccer Coach
McCasland, George
Teacher, CATE, Graphic Arts
McClain, Shauna
Counselor
McClaran, Brenda
Teacher, SPED ELA
McClure, John
Teacher, Coach
McDaniel, Lujuana
Child Nutrition Lead Manager/Training Supervisor
McDonald, Patty
Academic Advisor
McElhannon, Culen
Special Assignment Aide, SPED
McFaul, Heather
Teacher, VAC SPED
McGonagill, Teresa
Teacher, SPED Science
McIntosh, Marshall
Teacher, Chemistry
Medley, Sara
Teacher, Spanish
Merriman, Kasey
Tiger Vision Intern
Middlebrooks, Lacey
Teacher, Coach
Miller, Tracey
Building Maintenance
Mills, Deborah
Teacher, CATE, CISCO
Mills, Monica
Teacher, SPED
Mitchell, Christine
Teacher, SPED Social Studies
Montgomery, Lakountess
Instructional Aide, ESSER
Mooneyham, Holly
Teacher, English
Moore, Lana
Teacher, Speech
Munn, Emily
Teacher, CATE, Family & Consumer Science
Noiel, Gail
Special Assignment Aide
Nolen, Joe
Teacher, Health Science
O'Bannon, Patti
Principal
Ogea, Mallory
Teacher, English
Oldham, Maurice
Teacher, CATE, Family & Consumer Science
Olson, Dani
Teacher, Math
Onare, Abraham
Teacher, Computer Science/Math
Ordonez, Javier
Teacher, Science
Page, Christie
Teacher, REACH/English
Phillips, Dominique
Assistant Band Director
Phillips, Shea
Teacher, Art
Pilgreen, Lauren
Assistant Principal, Ross Perot STEM Academy
National Certified STEM Teacher
Pipes, Amber
Teacher, Family Consumer Science
Potter, Rebecca
Teacher, Journalism
Quinn, Mitzi
Teacher, English
Rains, Megan
Teacher, Algebra
Ramirez, Kaye
Special Assignment Aide
Rankin, Kelsey
Teacher, English
Ray, Tessa
Teacher, ESL
Rayburn, Carrie
Teacher, English
Rayburn, Mila
Child Nutrition, Assistant Manager
Reed, Stephanie
Teacher, English
Reynolds, Amber
Teacher, Dance
Richardson, Heather
Teacher, SPED
Rigdon, Michele
Teacher, English
Roberts, Bonnie
Building Maintenance
Rollins, Charles
Teacher, VAC
Rowland, Kelly
Teacher, Science
Russell, Karen
Math Teacher, National Certified STEM Teacher
Sams, Brandon
Band Instructor
Schandua, Dolores
Academic Advisor
Schirmer, Seth
Teacher, Science
Scott, Akia
Instructor, REACH
Sharp, Jessica
Science Teacher, National Certified STEM Teacher
Sherman, Teya
Teacher, Art
Simmons, Carissa
Teacher, Math
Simon, Thomas
Teacher, English
Sisk, Barbara
Clerical Aide
Skinner, Jacob
Teacher, Head Basketball Coach
Slider, Chealsea
Teacher, Coach
Smith, Lathesha
Special Assignment Aide, SPED
Smith, Clint
Teacher, CATE, Media Technology
Snell, Cindy
Teacher, CATE, Graphic Arts
Spaulding, Kimberly
Teacher, Horticulture
Spence, Angela
Teacher, Social Studies
Spencer, Robert
Teacher, Coach
Sprayberry, Alessandra
Teacher, Spanish
Stahl, Richard
Associate Principal
Stanford, Gerry
Executive Director of Athletics & Head Football Coach
Stark, Bettie Lynn
Assistant Principal
Stark, Cecilia
Teacher, Spanish
Stewart, Patricia
Student Attendance Aide
Stivitts, Paul
Teacher
Suelzer, Julie
Teacher, Engineering
Sutton, Kevin
TMS Head Band Director
Sutton, Eric
Teacher, Coach
Tarwater, Ann
Instructor, Tennis
Teague, Stephen
Teacher, World Geography
Thacker, Samantha
Special Assignment Aide, SPED
Thomerson, Mark
ISS Instructor
Tirrito, Jr., Samuel
Teacher, English
Toombs, Ebony
Teacher, Coach
Toon, Clint
Teacher, Coach
Trotter-Hardy, Melissa
Teacher, Coach
Turner, Matthew
Teacher, ISS
Turner, Bianca
Child Nutrition Worker
Upchurch, Nathan
Teacher, Science
Vogan, Eric
Teacher, Coach
Waldrep, Courtney
Cheer Coach
Waldrep, Susan
Teacher, Leadership
Walker, Shawn
Building Maintenance
Wallace, Alfred
Building Maintenance
Washington, Ashley
IT Specialist
Watson, Toby
Athletic Instructor
Watson, Lindsay
Diagnostician
Watson, Andrew
Teacher, Science
Watson-Barefield, Adrienne
Receptionist
Webb, Olivia
Administrative Support Specialist
Welsh, John
Teacher, Math
Wharton, Tina
Teacher, SPED Math
Wicks, Kara
Teacher, English
Williams, Daniel
Social Studies Teacher, National Certified STEM Teacher
Williams, Katie
English Instructor
Williams, Hannah
Drill Team Assistant
Wilson, AJ
Teacher, Coach
Wilson, Shonda
Teacher, Head Girls basketball coach
Wolcott, Andreia
Deaf Education Interpreter
Wommack, David
Teacher, Chemistry
Woodson, Donna
Nursing Aide
Wright, Parker
Teacher, French
Zach, Chuck
Teacher, Social Studies